Menu Close

Venų varikozės gydymui Alytuje – modernus būdas ir naujas gydytojas

Ar žinojote, kad su paviršiniu venų išsiplėtimu arba venų varikoze susiduria net apie 50 procentų gyventojų, o trečdaliui jų prireikia chirurginio gydymo? Alytuje jau trejus metus paviršinių kojų venų operacijos atliekamos lazeriu. Šio gydymo būdo pradininkas Alytuje – gydytojas chirurgas, šiuo metu laikinai vadovaujantis Alytaus apskrities S. Kudirkos ligonei, Svajūnas Žukauskas. Nuo rugsėjo mėnesio lazerinį gydymo būdą ligoninėje gali atlikti ir iš Kauno atvykstantis gydytojas, kraujagyslių chirurgas, Augustinas Pokštas.

„Su venų varikoze susidūrusiems Alytaus krašto gyventojams nereikia vykti gydytis į kitus miestus, kur neretai  pacientų srautai būna kur kas didesni nei regionuose, kuriuose reikiamą gydymą galima gauti greičiau. Be to, Alytuje yra galimybė atlikti minimaliai invazines paviršinių kojų venų operacijas, kurios privačiose klinikose kainuoja labai didelius pinigus. Po tokios intervencijos pacientams nereikia ilgai gulėti ligoninėje, o į darbus jie gali sugrįžti žymiai greičiau nei po klasikinių operacijų“, – sako gydytojas A. Pokštas.

Pirmieji požymiai, bylojantys apie galimą kojų venų išsiplėtimą, yra jaučiamas sunkumas kojose, ypač antroje dienos pusėje, aiškiai matomas paviršinių kojų venų išsiplėtimas, mazguotumas. Vėlesnėse ligos stadijose atsiranda ir odos pakitimai – ji plonėja, keičia spalvą, pleiskanoja, sausėja, o vėlyvoje ligos stadijoje formuojasi veninės opos.

„Siekiant išvengti komplikacijų, labai svarbi savalaikė operacija. Tiesa, ne visais venų varikozės atvejais reikalinga operacija, tačiau gydytojas tai įvertina ir skiria reikiamą gydymą“, – pasakoja gydytojas.

Kojų venų varikoze moterys serga du kartus dažniau nei vyrai. Pagrindinis faktorius, lemiantis šios ligos atsiradimą, yra genetika,  visi kiti faktoriai – stovimas, sėdimas, sunkus fizinis darbas ar pernelyg mažas fizinis aktyvumas, viršsvoris, nėštumas – skatina ligos progresą.

Užsiregistruoti pas kraujagyslių chirurgą konsultacijai, būtinas šeimos gydytojo siuntimas.